Talex Data Center
& Cloud Computing

Jedyne w Polsce Data Center z certyfikatami
EN 50600 klasy IV

Najwyższe klasy dostępności i bezpieczeństwa

Jesteśmy pierwszą w Polsce i aktualnie jedyną w Europie Środkowo-Wschodniej firmą dysponującą dwoma ośrodkami Data Center z certyfikatami EN 50600 klasy IV.

Nasze centra danych w Poznaniu i we Wrocławiu zostały zaliczone do najwyższych klas tej normy w zakresie:

 • dostępności: klasa IV (najwyższa)
 • bezpieczeństwa fizycznego: klasa IV (najwyższa)
 • efektywność energetycznej: poziom III (najwyższy)   

Seria norm EN 50600 to europejski standard wyposażenia i infrastruktury centrów przetwarzania danych. Został on opracowany przez Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki (CENELEC), a po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską, ratyfikowany i przyjęty do stosowania przez kraje członkowskie UE.

Dla podniesienia poziomu jakości i bezpieczeństwa w Talex Data Center usługi świadczymy w oparciu o komplementarne dla EN 50600 standardy Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISO 27001).  Nasze Data Center są także w pełni zgodne z rekomendacją „D” Komisji Nadzoru Finansów.

Nasze centra danych

Posiadamy dwa centra danych spełniające standardy europejskiej normy EN 50600. Centrum danych w Poznaniu ma ponad 2200 m2 powierzchni, a centrum danych we Wrocławiu – 800 m2.


Charakterystyka Talex Data Center:

 • konstrukcja żelbetowa z elementami hydrobetonu
 • innowacyjna technologia zamkniętych korytarzy SmartAisle
 • niezależne linie zasilające średniego napięcia
 • prywatne stacje transformatorowe wraz z agregatami prądotwórczymi o mocy ponad 3MW każdy
 • redundantny system klimatyzacji precyzyjnej w strefach przetwarzania i w całym zapleczu technicznym
 • innowacyjna technologia freecoolingu umożliwiająca wykorzystanie niskiej temperatury zewnętrznej do schłodzenia wnętrza strefy przetwarzania
 • zaawansowana kontrola elektroniczna obejmująca m.in. biometryczną kontrolę dostępu
 • system telewizji przemysłowej CCTV, sygnalizacji włamania i napadu, sprawdzania statusu drzwi
 • niezależne łącza telekomunikacyjne
 • całodobowa ochrona fizyczna

Nasze centra danych możemy zabudować w taki sposób, by jak najlepiej odpowiadały Twoim wymaganiom.

Usługi w ramach Talex Data Center

Kolokacja

Udostępniamy bezpieczną i nowoczesną infrastrukturę Talex Data Center. Zaawansowane technologicznie rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne i telekomunikacyjne urządzeń działających w naszych centrach danych. Instalując własne serwery w jednym z naszych Talex Data Center, zapewniasz im doskonałe warunki pracy, a sobie pewność i komfort prowadzonych działań.

Dzierżawa infrastruktury

Nie musisz kupować serwerów, żeby korzystać z dedykowanej infrastruktury IT. Przygotujemy dla Ciebie kompleksowe środowisko pracy, przeznaczone tylko i wyłącznie na Twoje potrzeby. Nasi specjaliści będą opiekować się Twoją infrastrukturą przez 24 godziny na dobę. Tym samym w ramach jednej usługi otrzymasz serwery wraz z ich utrzymaniem.

Chmura obliczeniowa

Wychodzimy naprzeciw potrzebom firm poszukujących elastycznych rozwiązań IT, oferując usługę wynajmu mocy obliczeniowej. Nie musisz kupować dedykowanego serwera, a jedynie moc obliczeniową na wirtualnej farmie serwerów w naszym Talex Data Center. Zapłacisz tylko za wykorzystane zasoby, które w każdej chwili możesz zwiększyć, w zależności od bieżącego zapotrzebowania.

Szukasz bezpiecznego centrum danych?

Skontaktuj się z nami!

DISASTER RECOVERY CENTER

ZAPASOWE CENTRUM DANYCH DLA TWOJEJ FIRMY

Disaster Recovery Center (DRC) 

Utrata ciągłości działania to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, które towarzyszą nowoczesnym przedsiębiorstwom. Każda przerwa w funkcjonowaniu Twojej firmy i w kontaktach z klientami może narazić przedsiębiorstwo na duże straty. Disaster Recovery Center to podstawowe zabezpieczenie IT każdej dużej organizacji.  Prawidłowo wdrożone DRC pozwala na normalną pracę firmy w sytuacji, gdy Twoje kluczowe systemy będą niedostępne. Nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze i wdrożeniu najlepszego dla Twojej firmy rozwiązania. Już dziś możesz zabezpieczyć się przed potencjalna awarią.

Usługi w ramach naszego Disaster Recovery Center

Centrum zapasowe

Oddajemy do Twojej dyspozycji centrum zapasowe, które możemy w pełni zintegrować ze środowiskiem IT Twojego przedsiębiorstwa. W przypadku awarii automatycznie przejmie ono pracę Twoich systemów informatycznych. Dodatkowo, w zależności od potrzeb, utworzymy kopie systemów, każdorazowo dając gwarancję ich odzyskania w wymaganym czasie.

Biuro zapasowe

W przypadku jakiejkolwiek awarii uniemożliwiającej kontynuowanie pracy w siedzibie Twojej firmy, w ciągu kilku godzin oddamy Ci do dyspozycji niezbędną powierzchnię biurową, infrastrukturę oraz wstępnie skonfigurowany sprzęt gotowy do użytku. Zapewniamy także pomieszczenia socjalne oraz osobne miejsca parkingowe.

Monitoring

Nasi eksperci z Centrum Nadzoru czuwają nad nieprzerwaną pracą serwerów, linii telekomunikacyjnych i wielu innych urządzeń IT. Stała, całodobowa kontrola pozwala na natychmiastową reakcję w przypadku wykrycia jakichkolwiek zakłóceń w pracy monitorowanych systemów. Zainterweniujemy, zanim dojdzie do awarii, która może być katastrofalna w skutkach dla Twojego biznesu.

Plany ciągłości działania

Wykorzystanie infrastruktury zapasowej to dopiero pierwszy krok ku niezakłóconej pracy Twojej firmy. W celu pełnego zabezpieczenia procesów biznesowych, niezbędne jest stworzenie i utrzymywanie kompletnych planów ciągłości działania (Business Continuity Plans). Nasi eksperci zapewniają wsparcie w opracowaniu takich planów z wykorzystaniem Twojego centrum danych oraz naszego Data Center. Oferujemy pomoc w zakresie:

 • projektowania środowisk wysokiej dostępności i awaryjnego przywracania pracy systemów po katastrofie
 • projektowania i wdrażanie systemów centralnego backupu
 • wdrażania rozwiązań wirtualizacyjnych

Dowiedz się więcej o naszych usługach w zakresie Integracja IT

Szukasz bezpiecznego centrum danych

Skontaktuj się z nami!