talex open 2020

XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open 2020

31 sierpnia 2020

XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open 2020 dobiegły końca. Poznańska impreza zamknęła tegoroczny cykl Lotos PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

W sobotnim finale gry podwójnej, należącym do Polaków, zwyciężyli Jan Zieliński i Kacper Żuk. Ubiegłoroczni mistrzowie Polski zdobyli tym samym trzeci tytuł ITF w tym roku. Zieliński świetnie zakończył swoje znakomite dokonania deblowe w cyklu LOTOS PZT Polish Tour – po trudnym początku wygrał sześć kolejnych turniejów z rzędu.

Natomiast Kacper Żuk w niedzielnym finale gry pojedynczej pokonał 7:6(6), 6:1 Bułgara Dimitara Kuzmanova (ATP 318), który triumfował na poznańskich kortach przed dwoma laty. Tym samym nasz aktualny mistrz Polski został podwójnym zwycięzcą  Talex Open 2020. Należy dodać, że Żuk zwyciężył w turnieju Talex Open jako pierwszy polski tenisista od 10 lat.

Dwudziestojednolatek do coraz bogatszej kolekcji może dodać piąty tytuł zdobyty w turnieju ITF. Po sukcesach w Gdańsku, Szczecinie i Bytomiu, wygrana w Poznaniu oznacza też czwarte singlowe trofeum podczas cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Za wygraną Żuk otrzymał 3600 dolarów i 20 punktów ATP, dzięki czemu powinien awansować do trzeciej setki światowego rankingu.

Ciekawostką tegorocznego turnieju ze względu na Covid 19 jest to, że Talex Open 2020 okazał się:

• jedynym międzynarodowym turniejem tenisowym rozgrywanym w tym roku w Polsce.
  • największym turniejem tenisowym rozgrywanym w tym czasie w Europie.
  • czwartym największym turniejem tenisowym rozgrywanym w tym czasie na Świecie.
  • jedynym turniejem tenisowym w Polsce rozgrywanym od tak dawna bez przerwy (21 rok z rzędu).